ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11444 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmový Hobit bude mít nakonec tři části

0 Redakce 1.8.2012

Filmová adaptace románu Hobit britského spisovatele J.R.R. Tolkiena bude mít nakonec namísto původně plánovaných dvou dílů tři. Potvrdil to režisér Peter Jackson, který je držitelem Oscara za jinou Tolkienovu adaptaci, trilogii Pán prstenů.

Třetí film hobitovské série by se tak měl dostat do kin v létě 2014. Na projektu budou nadále spolupracovat společnosti Warner Bros. a MGM. Všechny tři snímky jsou v digitálním 3D formátu a Jackson je natočil či natočí na Novém Zélandu.

Jackson se pro prodloužení série údajně rozhodl poté, co viděl sestříhaný první a druhý díl Hobita, které mají mít premiéru letos v prosinci, respektive v prosinci 2013. V tu chvíli si prý uvědomil, že má potenciál i na třetí film; jinak by velká část příběhu putování Bilba Pytlíka a jeho přátel, stejně jako příběhu trpaslíků z Ereboru či bitvy o Dol Guldur zůstala nevyřčená.

Hobit se odehrává ve Středozemi 60 let před dějem Pána prstenů. “Uvědomili jsme si, že bohatost příběhů Hobita, stejně jako část souvisejícího materiálu v dodatcích Pána prstenů, vyvolává jednoduchou otázku: Vypovědět víc z tohoto příběhu?” uvedl Jackson v prohlášení.

rwi