ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7859 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmový festival v Torontu nabídne dokumenty o U2 a Pearl Jam

0 Redakce 28.7.2011

Dokumenty o slavných rockových skupinách U2 a Pearl Jam uvede letošní mezinárodní filmový festival v kanadském Torontu. Festival zahájí 8. září světová premiéra snímku o U2 s názvem From the Sky Down (Dolů z nebe) režiséra Davise Guggenheima. Světovou premiéru bude mít v Torontu i dokument režiséra Camerona Crowease o kapele Pearl Jam, který se jmenuje Pearl Jam Twenty.     

Snímek From the Sky Down bude v pětatřicetileté historii torontského festivalu prvním dokumentem, který jej 8. září zahájí. Podle jeho ředitele Pierse Handlinga se jedná o fascinující pojednání o světově proslulé skupině a je skvělou volbou pro zahájení jedenáctidenní akce.

Vedle dvojice hudebních dokumentů se na festivalu představí filmy s Clooneym, Pittem, Susan Sarandonovou, Viggem Mortensenem nebo Keirou Knightleyovou a také nové snímky režisérů Luca Bessona, Lasse Hallströma, Francise Forda Coppoly a Michaela Winterbottoma.

Mezinárodní filmový festival v Torontu byl založen v roce 1976 a dnes patří k nejprestižnějším na světě. Loni zde hlavní cenu získal snímek Králova řeč, který si později odnesl čtyři Oscary, včetně toho za nejlepší film roku.

rwi