ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11662 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmový festival v Karlových Varech přivítá Susan Sarandon

0 Petr Hašek 19.6.2012

Dalším významným hostem letošního mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude herečka Susan Sarandon, držitelka Oscara za roli ve filmu Mrtvý muž přichází.

Američanku doplní již dříve avizovaná britská herečka Helen Mirren, která dostala zlatou sošku za hlavní roli ve filmu Královna. Obě herečky převezmou Křišťálový glóbus za mimořádný přínos světové kinematografii.

V pořadí 47. ročník přehlídky se uskuteční od 29. června do 7. července. Mirren festival otevře a Sarandon ho uzavře. Pětašedesátiletá Sarandonová byla na Oscara nominována celkem pětkrát. Po čtyřech neúspěšných nominacích se zlaté sošky konečně dočkala v roce 1996.

Mirrenová dostala svého prvního Oscara až v jednašedesáti letech za ztvárnění Alžběty II. ve filmu Královna. Nominována byla také za role ve snímcích Šílenství krále Jiřího, Gosford Park a The Last Station. Na festivalu uvede film The Door, v němž ztvárnila hlavní úlohu pod vedením maďarského režiséra Istvána Szabóa, loňského prezidenta mezinárodní poroty MFF v Karlových Varech.

Premiéra filmu Good Vibrations

V rámci slavnostního zahájení festivalu bude v mezinárodní premiéře uveden film Good Vibrations v režii Lisy Barros D’Saové a Glenna Leyburna, který vypráví příběh zakladatele belfastské punkové scény. Na závěr MFF v Karlových Varech bude promítnut nový snímek Woodyho Allena Do Říma s láskou.

Letos bylo vybráno do programu 217 filmů včetně 34 krátkých. Festival uvede 56 dokumentárních snímků. Řada filmů bude mít v Karlových Varech světovou, mezinárodní nebo evropskou premiéru.

rwi