ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29828 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmové léto v Praze a Brně láká na nejzajímavější snímky uplynulé sezóny

0 jsk 31.7.2018

Pražské kino Aero a brněnské Univerzitní kino Scala divákům během srpna nabídnou možnost dohnat všechny zásadní tituly uplynulé sezony na velkém plátně. To vše za jednotné vstupné 40 korun v rámci přehlídky Filmové léto.

„Cyklus Filmové léto každoročně nabízí přehled kvalitních a divácky i kriticky prověřených snímků minulé sezony. Ať už jde o filmy nominované na Oscary nebo přímo jejich vítěze, na festivalech oceňované tituly nebo blockbustery jako jsou Blade Runner 2049,“ říká ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková a dodává: „Při dramaturgii Filmového léta se řídím hlavně kritickými ohlasy na jednotlivé filmy, ale také svým vlastním pocitem, které filmy bych ještě jednou chtěla vidět na velkém plátně. U těchto snímků vím, že je to na hodně dlouhou dobu poslední možnost.“

V letošním ročníku tak budou moci diváci zajít na oscarové Tři billboardy kousek za Ebbingem (na snímku), Star Wars, loňského karlovarského vítěze divácké ceny v podobě thrilleru Wind River, úspěšný tuzemský dokument o české přírodě Planeta Česko nebo další tituly.

„Vstupné čtyřicet korun v době, kdy se v multikinech platí kolem dvou stovek za projekci, vnímáme jako symbolické. Odpovídá průměru roku 1997, kdy naše kina brázdil Titanic a poprvé v historii padla vláda,“ shrnuje ředitel brněnského Univerzitního kina Scala Radek Pernica.