ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmové legendy v kině Lucerna pokračují kultovním Klubem rváčů

0 Richard Winter 13.6.2013

Expresradio a kino Lucerna přinášejí společně filmový cyklus s názvem Filmové legendy v Lucerně s Expresradiem. Každý měsíc kino uvádí jeden legendární film, který diváci na filmovém plátně již dlouho (nebo možná nikdy) neměli možnost zhlédnout. Tentokrát cyklus představí jeden z nejlepších filmů proslulého režiséra Davida Finchera Klub rváčů.

Promítání proběhne v pondělí 17.6. od 20:30 hodin. Klub rváčů natočený podle stejnojmenného bestselleru Chucka Palahniuka přináší strhující příběh mladého úspěšného úředníka Jacka (Edward Norton), kterému život zcela naruby obrátí náhodné setkání s rváčem Tylerem Durdenem (Brad Pitt), se kterým založí místo, kde se mohou mladí muži, znechuceni světem a zbaveni všech zábran, stát na chvíli někým úplně jiným.

Film, v němž hrají Edward Norton, Brad Pitt a Helena Bonham Carter, vyvolal smíšenou reakci kritiků a byl označován za jeden z nejkontroverznějších filmů roku 1999. Příjmy z prodejů lístků do kin nesplnily očekávání tvůrců snímku, komerční úspěch a status kultovního filmu mu zajistilo až vydání na DVD.