ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13573 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmová nadace ocenila pět scénářů

0 jsk 4.7.2023

V hlavní kategorii scenáristické soutěže Filmové nadace za rok 2023 získali ocenění Petr Kolečko, Bohdan Karásek, Václav Hašek a Jan Vejnar. V kategorii Hvězda zítřka pro autory do věku 33 let si cenu odnesli Adam Martinec a Tomáš Hladký.

Autoři nejlepších scénářů vybraných výborem nadace z obou kategorií obdrželi dohromady 750 tisíc Kč.

Za osmnáct let trvání nadace podpořila už 123 scenáristů částkou bezmála 13,3 milionu Kč. Slavnostní předání šeků za účasti partnerů nadace, kterými jsou energetická firma innogy, Barrandov Studio a Česká televize, se uskutečnilo v průběhu 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

„Zájem autorů v obou kategoriích scenáristické soutěže, stejně jako kvalita a žánrová pestrost vítězných děl potvrzují smysl fungování nadace. Na celou její historii se nyní lze podívat na nových webových stránkách. Mezi novinky letošního festivalu patří Kino Filmové nadace, které jsme společně založili s cílem bilancovat úspěšné projekty natočené podle scénářů oceněných nadací,“ uvedl Martin Chalupský, předseda správní rady Filmové nadace a ředitel komunikace Innogy Česká republika.