ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6870 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmová kultovní klasika RoboCop se vrací

0 Richard Winter 10.1.2014

Do kin přichází nový RoboCop, kterého má na svědomí režisér José Padilha. Hlavní hrdinou zde bude opět Alex Murphy ztvárněný Joelem Kinnamanem. Hvězdně obsazený snímek doplní například i Samuel L. Jackson a Gary Oldman. Ve vedlejších rolích se představí Michael Keaton, Jay Baruchel nebo svůdná Abbie Cornish. RoboCop bude mít v tuzemských kinech premiéru 6. února.

Děj se odehrává v roce 2028, kdy je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhé roky využívané armádami po celém světě. Právě díky nim OmniCorpu stále přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim ještě nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považované za příliš kontroverzní.

V jistém momentě ale dojde ke zlomu. Alex Murphy je milující manžel a otec, který pracuje jako policista dosahující vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, než utrpí rozsáhlé zranění při plnění svých služebních povinností. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost – zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop – napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu měst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svoji minulost.

Poprvé se RoboCop na filmovém plátně představil v roce 1987 v režii Paula Verhoevena. V hlavní roli se představil Peter Weller.