ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23729 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filmová Amerikánka vydražila umělecké objekty z filmu

0 jsk 5.12.2023

Tvůrci filmu Amerikánka, který by měl přijít do českých kin v květnu příštího roku, představili nový koncept Layer Cake, který by měl vracet s vědomím společenské odpovědnosti veřejné prostředky získané k vytvoření filmu zpět do společnosti prostřednictvím podpory aktivit zvoleného neziskového subjektu poskytujícího obecně prospěšné služby.

Touhou filmové Amerikánky je umožnit Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové nabídnout průvodce dětem ve všech dětských domovech v České republice a částečně a dočasně tak suplovat roli státu, jenž pro tuto problematiku zatím nemá systémové řešení.

„Tito lidé zastoupí mezeru, kdy mladý člověk opouští brány dětského domova a realizuje se v reálném světě. Mnohdy je totiž v této situaci odkázán pouze sám na sebe. Chceme tak ošetřit, stabilizovat a pomoct, aby ten průchod byl co nejsnazší, a zároveň jim být psychickou oporou,“ vysvětlila modelka, která sama v dětském domově vyrostla.

V rámci rozpočtu filmu vznikly umělecké objekty autora Jana Kadlece, které ve filmu hrají svou roli, ale jsou zároveň samostatnými uměleckými díly. Vynikly také miniatury a limitované edice fotografií těchto objektů. Producenti filmu v rámci Forbes Gala vydražili miniaturu prvního z objektů za 1 100 000 Kč. Limitovanou edici fotografií dalšího z objektů získala TV Nova. Nadace Nova Pomáhá pak v rámci spolupráce na konceptu Layer Cake předala Veronice Kašákové šek na 500 tisíc Kč.

Tagy: ,