ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18737 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Zbožňovaný bude mít premiéru 23. září

0 jsk 1.9.2021

Už za tři týdny se v kinech objeví Zbožňovaný, druhý režijní počin scenáristy Petra Kolečka, který představí v hlavní roli Jiřího Bartošku. Kromě něho v snímku hrají Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer nebo Štěpán Kozub.

„Ten příběh je velice zajímavý, protože je to příběh dědečka Petra Kolečka,“ svěřil se Jiří Bartoška s tím, co jej na scénáři zaujalo. „No a také Ivana Chýlková, Zuzana Kronerová, Petra Hřebíčková a Langoš, to vás prostě láká natočit biják s nimi. Jak člověk stárne, nabídky odmítá a říká si, jestli má vzít otce hlavní hrdinky, který má dva natáčecí dny, nebo psychologa, co má jeden den, ale čtyři stránky textu. Tohle ale byla výzva, hrát tak velkou roli,“ dodal Bartoška.

„Jsem rád, že se nám podařilo dát dohromady tak skvělé obsazení. Díky nim jsme scénář i upravovali, byli mi inspirací,“ dodal scenárista a režisér Petr Kolečko, který jako předlohu pro scénář využil životní příběh svého dědečka. „Už si ani nepamatuju, jak mě napadlo psát o dědovi, ale vím, že když jsem to volal mámě, tak řekla: Výborně, to je přece nejlepší materiál, a to jak v dobrým, tak ve zlým. Děda byl takový dvojlomný, byl v něčem dobrý, a v něčem úplně moc ne.“

Premiéra filmu Zbožňovaný je naplánována na 23. září 2021.