ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15653 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Ve stínu bude mít premiéru 12. září

0 Petr Hašek 5.9.2012

Film režiséra a producenta Davida Ondříčka Ve stínu bude mít slavnostní premiéru 12. září. Snímek s Ivanem Trojanem a německým hercem Sebastianem Kochem, který zazářil v oscarovém dramatu Životy těch druhých, o den později přijde do tuzemských kin.

Přípravy snímku z první poloviny 50 let, který kombinuje detektivku s politickým thrillerem, trvaly čtyři roky. Dvakrát bylo natáčení odloženo a Marek Epstein napsal 17 verzí scénáře. Natáčelo se v Praze, v Polsku, jehož exteriéry zastoupily ty české z 50. let, i v barrandovských ateliérech. Když se začátkem roku nedostal na Berlinale, Ondříček ho celý přestříhal. Radil mu při tom i zkušený Ivan Passer.

Zatímco Koch hraje východoněmeckého policistu, který je vyslán do Československa pomoci s politickými procesy, Trojan představuje kriminalistu Hakla ze staré školy. Nakonec se utká s mocí bývalé Státní bezpečnosti (StB). “Od začátku jsem chtěl, aby ten film byl o tom, že boj proti nespravedlnosti je důležitý, i když je předem ztracen,” uvedl Ondříček, který má po celovečerním debutu Šeptej z roku 1996 na kontě snímky Samotáři, Jedna ruka netleská a Grandhotel.

Dramatický příběh, který se odehrává se odehrává před měnovou reformu v první polovině 50. let, Sebastiana Kocha zaujal. “Film má působivé poselství, proto jsem se rozhodl pro jednu z hlavních rolí,” uvedl jeden z nejobsazovanějších německých herců.

Další role ve filmu ztvárnili Soňa Norisová, David Švehlík, Jiří Štěpnička, Marek Taclík, Norbert Lichý, Martin Myšička a Miroslav Krobot.

rwi