ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5578 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Through Glass uspěl v Los Angeles

0 jsk 4.1.2022

Český taneční film Through Glass se dostal do oficiální soutěže festivalu krátkých filmů v Los Angeles a odnesl si cenu festivalu Pick Of The Fest 2021. „Máme velkou radost, protože tohle nikdo z nás nečekal, a je neskutečné, že díky filmu, který vznikl v pandemické době, můžeme prezentovat Českou republiku v zahraničí tímto způsobem. To je ta největší výhra,“ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel tanečního souboru 420People.

Through Glass vznikl v režii Marka Partyše a v choreografii Sylvy Šafkové. Věnuje se spojení současného tance a vizuálního příběhu, který popisuje obraz pokřivené reality.

„Avšak podržíte-li ji proti zrcadlu, půjdou písmena opět správným směrem. Through Glass tak může být zároveň vnímáno jako určitá reminiscence na knihu Za zrcadlem, a co tam Alenka našla, i na druhou knihu Lewise Carrolla o dobrodružstvích Alenky v pohádkových světech. Film nevypráví příběh o světě za zrcadlem, ale o světě, kde současný tanec dokáže vytvořit novou realitu, která pohádkové světy připomíná,” vysvětluje Václav Kuneš, jenž ve filmu hraje i tančí se svými kolegyněmi Simonou Machovičovou a Francescou Amante.