ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18518 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film The Butler vede žebříček tržeb amerických kin

0 Richard Winter 21.8.2013

Snímek The Butler režiséra Lee Danielse o černošském majordomovi osmi amerických prezidentů ovládl o víkendu americká kina. Filmové drama s Forestem Whitakerem a Oprah Winfreyovou (na snímku) v hlavních rolích utržilo za první tři dny svého promítání v USA a Kanadě 25 milionů dolarů.

Kritiky oceňovaný film, v němž si po 15 letech opět vyzkoušela velkou filmovou roli proslulá moderátorka Winfreyová, utržilo téměř o polovinu více peněz než druhá komedie s Jennifer Anistonovou Millerovi na tripu. “Očekávali jsme, že to půjde dobře, ale nečekali jsme, že až takhle,” řekl o úspěchu prezident distribuční společnosti Weinstein Co. Eric Lomis.

Millerovi na druhém místě vydělali 17,8 milionů dolarů, následuje sci-fi thriller Elysium s výdělkem 13,6 milionů, v němž ztvárnil hlavní roli Matt Damon. Oba tyto starší filmy úspěchem v návštěvnosti zastínily další novinky, které zůstaly daleko za očekáváním. Znalci hollywoodských poměrů předpovídali, že se The Butler o diváckou přízeň střetne především s teenagerskou komedií Kick Ass 2, ta však s tržbami ve výši 13,56 milionů skončila čtvrtá.

Určitým překvapením je až sedmé místo filmu Jobs, který měl minulý týden premiéru i v českých kinech. Kritiky nepříliš nadšeně přijatá glorifikace počítačového mága, jehož hraje Ashton Kutcher, vydělala 6,7 milionu dolarů.

Experti se shodují, že Jobs stejně jako další novinky doplatil na to, že šel do kin ve stejný týden jako The Butler. Diváky více táhla do kin Winfreyová.

Tagy: ,