ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28261 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Strach usiluje o Oscara

0 Redakce 18.9.2013

Jednadvacetiminutový film Strach (Little Secret) scenáristy a režiséra Martina Krejčího zvítězil v jedné z hlavních kategorií na prestižním festivalu LA Shorts Fest 2013. Automaticky se tak řadí do širšího seznamu kandidátů, kteří budou nominovaní na Oscara.

Snímek, který byl ve světové premiéře uveden na letošním festivalu v Karlových Varech a posléze i na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, je inspirován skutečnou událostí z loňského jara, kdy patnáctiletý chlapec tvrdil, že mu skupina Romů způsobila těžká zranění jen proto, že jim odmítl dát cigaretu.

V celé republice se následně zvedla vlna protiromských nálad a na podporu chlapce se pořádaly benefiční sbírky a koncerty. Později se ukázalo, že si vše vymyslel, protože se bál trestu. Ve skutečnosti spadl při hře. Po boku Adama Mišíka v hlavní roli se ve filmu objevili Klára Cibulková, Jenovéfa Boková, Robert Jašków a další.

Festival LA Shorts Fest se konal v Los Angeles od 5. do 12. září a uvedl dvě stě osmdesát krátkých snímků ze sedmnácti zemí světa. Snímek, který koprodukovali společnost Stink, Česká televize a Martin Krejčí, má nyní šanci získat Oscara v kategorii krátký hraný film

Tagy: ,