ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5632 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Služebníci je příběhem dvou chlapců

0 jsk 21.9.2020

Světovou premiéru si slovensko-česko-rumunsko-irský film Ivana Ostrochovského Služebníci odbyl na festivalu Berlinale, do české distribuce vstoupí 15. října. Evropská filmová akademie mezitím Služebníky zařadila do širšího výběru kandidátů na Evropskou filmovou cenu.

Snímek vypráví silný příběh dvou mladých chlapců, kteří vstupují na začátku osmdesátých let v Bratislavě do kněžského semináře, kde se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi.

V hlavních rolích studentů se představí Samuel Skyva a Samuel Polakovič ze Slovenska, děkana teologické fakulty ztvárnil slovenský režisér Vladimír Strnisko a v roli estébáka se objeví rumunský herec Vlad Ivanov, známý například z rumunského filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny oceněného Zlatou palmou na MFF v Cannes.

„Oslovilo nás téma kolaborace s mocí. Ivanův první film Koza měl skvělou vizuální stránku, ale jeho nový film Služebníci jde v tomto směru ještě mnohem dál. Způsobem vyprávění i celkovým zpracováním se tento snímek vymyká lokální produkci a je na úrovni špičkového evropského filmu,“ říká producent Pavel Strnad ze společnosti Negativ.