ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30151 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Přání ježíškovi má svůj soundtrack

0 jsk 30.11.2021

Romantický snímek Přání Ježíškovi, který momentálně boduje v českých kinech, a i přes současnou nelehkou dobu na něj dorazilo 118 650 diváků, podpořilo před pár dny také vydání soundtracku s hudbou k filmu. Tu složil britský hudebník žijící už třicet let v České republice, James Harries. K ústřední písni Something Like This vznikl videoklip, který z filmových záběrů sestřihal producent snímku, střihač Adam Dvořák.

„Potěšilo mě, když jsem byl požádán, abych pro tenhle film složil hudbu. Po roce, jaký jsme všichni prožili, to byla docela úleva. Zdálo se mi trochu bizarní psát vánoční hudbu v letním horku, ale nakonec jsem si to opravdu užil,“ vysvětlil hudebník, který se dokonce pustil i do koledy.

„Cítil jsem, že to ke konci potřebuje českou vánoční koledu, tak jsem se odhodlal a napsat ji společně s improvizátorkou, herečkou a zpěvačkou Pavlou Sedláčkovou,“ odhalil pozadí vzniku hudby k filmu James Harries, který má za sebou práci i na snímcích Snowboarďáci, Rafťáci, Bobule nebo Lidice.

Soundtrack, jenž vychází na labelu Tranzistor a fanoušci ho najdou na všech digitálních platformách, obsahuje kromě vánočních písní také největší hity Jamese Harriese. Zazní tu tak česko-britská koleda, vánoční rock’n’roll, swing i dětský sbor. Nechybí ani zvuk rolniček.