ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14277 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Poupata oceněný Českými lvy se vrací do kin

0 Redakce 7.3.2012

Vzhledem k tomu, že sociální drama Poupata proměnilo o víkendu z deseti nominací čtyři a získalo České lvy za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší kameru Vladimíra Smutného a nejlepší herecký výkon v hlavní mužské roli (Vladimír Javorský), se rozhodla distribuční společnost Bontonfilm nasadit tento titul znovu do kin.

Debut scenáristy a režiséra Zdeňka Jiráského zatím vidělo jen zhruba deset tisíc diváků V Praze bude uveden od 8. března v multikině CineStar Anděl. Diváci ho budou moci vidět i v Biu Oko a 17. a 18. března v pražském kině Mat. Ve druhé polovině března Poupata nasadí i kino Světozor. Nejlepší český film roku 2011 podle verdiktu České filmové a televizní akademie budou moci podle ní zhlédnout i zájemci mimo Prahu. Například v Olomouci, Jablonci nad Nisou, v Uherském Hradišti, Náchodě a Kopřivnici. Další kina a termíny uvedení jsou v jednání.

Sociální drama Poupata líčí svět zoufalých vztahů a charakterů, jehož hrdinové touží vymanit se z osudově daného prostředí a žít normální život. Hlavní role ztvárnili Vladimír Javorský, Malgorzata Pikusová z Těšínského divadla, Marika Šoposká a Josef Láska.

Příběh vypráví o těžké zkoušce rodiny žijící v drsném kraji. Javorský ztvárnil hradlaře na dráze závislého na výherních automatech. Jeho žena uklízí nádražní toalety. Dcera touží po šťastném životě daleko od domova, syn věří v sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Režisér svůj příběh postavil na syrové atmosféře, absenci stylizace a poetizace.

rwi