ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28598 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film o Whitney Houston je v kinech

0 jsk 27.12.2022

Filmová biografie Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody, příběh jedné z největších popových hvězd historie, patřil nepochybně mezi nejočekávanější hudební filmy roku 2022.

Snímek o zpěvačce Whitney Houston, pod kterým je mimo jiné podepsán scénárista filmů Bohemian Rhapsody (2018) a Teorie všeho (2014) Anthony McCarten, vstoupil do kin těsně před svátky.

Film režisérky Kasi Lemmons je emotivní oslavou života americké popové hvězdy. Whitney Houston už jako dítě ráda zpívala se svou matkou Cissy v kostele v New Jersey, ale ani ve snu by ji nenapadlo, že se stane pěveckou ikonou své generace. Novinka přichází do kin symbolicky třicet let po premiéře filmu Osobní strážce, ve kterém se Houston po boku Kevina Costnera navždy zapsala do srdcí filmových fanoušků.

„Whitney Houston byla zřejmě největším ženským talentem moderní hudby,“ říká dnes devadesátiletý producent Clive Davis. To on sehrál klíčovou roli v kariéře takových umělců, jakými jsou Janis Joplin, Bruce Springsteen, Sly a Family Stone, Billy Joel, Chicago, Pink Floyd i Whitney Houston.

K té ještě dodal: „Její schopnost zpívat ve svižném tempu, spolu s všestranností a neuvěřitelným ovládáním emoce a síly hlasu v baladách, to vše z ní dělá dokonalou popovou zpěvačku a dokonalou R&B zpěvačku. Proto vždy vynikala, a proto si ji vždy budeme pamatovat.“