ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6725 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film o psu Gumpovi bude v kinech 15. dubna

0 jsk 4.12.2020

Stejně jako jiné filmy s plánovanou podzimní premiérou, musel i snímek režiséra F. A. Brabce Gump – pes, který naučil lidi žít hledat kvůli současné situaci nový termín svého uvedení. První diváci jej tak v kinech uvidí pravděpodobně 15. dubna příštího roku.

Snímek o výjimečné psí lásce vznikl na základě stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka, která se s více než 140 tisíci prodanými výtisky během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v zemi a získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera.

„Projekt Gump ale není jen o filmu nebo o knížce, váže se na něj spousta dalších věcí. Mimo jiné jsme na Říčansku zahájili výstavbu nového psího útulku, který ponese Gumpovo jméno. Dokončen by měl být právě kolem premiéry filmu v kinech,“ vysvětlil autor knihy a spoluproducent filmu Filip Rožek.

Změna termínu uvedení do kin ale ovlivnila i výrobu filmu. „Je škoda, že jsme premiéru museli posunout až na jaro. Na druhou stranu jsme získali spoustu času na postprodukci.,“ objasnil režisér snímku F. A. Brabec, který jako první přišel s nápadem tuto oblíbenou knihu zfilmovat.

Tagy: ,