ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11915 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Nejhledanější muž přijde do kin 4. září

0 Richard Winter 1.9.2014

Film Nejhledanější muž podle románu Johna le Carré, v němž jedinečným způsobem ztvárnil roli šéfa tajných agentů protiterostické skupiny, Güntera Bachmanna, nedávno zesnulý oscarový herec Philip Seymour  Hoffman, přijde do tuzemských kin 4. září. Po jeho boku se ve filmu objeví i Willem Dafoe, Rachel McAdams, Nina Hoss, Robin Wright nebo Grigoriy Dobrygin v roli nejhledanějšího muže Issy Karpova.

Děj se odehrává v Hamburgu, ve městě plném rozmanitostí. Jedná se o moderní špionážní thriller s dokonale vystavěnou zápletkou, hvězdným hereckým obsazením a strhující závěrečnou scénou. Režisér posledního dokončeného filmu Philip Seymoura Hoffmana Anton Corbijn vzpomíná na práci s ním jako na práci výjimečným hercem, který se vždy naplno ponořil do charakterů svých filmových postav a do jejich ztvárnění vkládal veškeré své mistrovství.

“Jeho herecké umění je ohromující svým rozsahem i hloubkou, o čemž vypovídá i jeho výběr filmových úloh. Myslím, že patřil k těm nejlepším hercům a jakoukoli malou roli ve filmu dostal, svým výkonem daleko převyšoval ostatní. Jeho síla spočívala v absolutním odevzdání se úloze a pokoře, která měla vždy navrch nad pýchou. Zároveň však nenáviděl to, co miloval, a v tom byla jeho kletba – kvůli roli byl ochotný rozdat se do posledního kousku,” uvedl Corbijn.

Thriller Nejhledanější muž začíná na břehu Labe, kde se objeví špinavý a zarostlý mladý muž s batohem. Jeho neostrý obraz zachytí kamera pozorovací skupiny tajných agentů, kterou vede věčně neupravený, whisky a cigaretám holdující Günter Bachmann (Hoffman). Spolu se skupinou šikovných mladých agentů tvoří protiteroristickou jednotku, která pracuje pro německou zpravodajskou službu v oblasti monitorovaní islamské komunity. Podaří se jim mladého muže identifikovat jako Issu Karpova,Čečence, kterého Interpol vede v záznamech jako militantního džihádistu na útěku.

Bachmann a další z jejich týmu sledují každý Karponův pohyb o všech, kteří s nim přijdou do kontaktu. Zajímá se o něho i šéf hamburské pobočky německé tajné služby a zástupce Úřadu na ochranu ústavy, kterého Bachmann nenávidí pro jeho těžkopádné metody. Nevraživost je vzájemná – Mohr vidí v Bachmannovi nebezpečného odpadlíka.

Bachmann a jeho jednotka mají jen 72 hodin, aby nějakým způsobem zjistili, o co jde Karpovovi a jak závažné je podezření z jeho napojení na teroristickou organizací.