ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6783 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Nabarvené ptáče jede do Benátek i Toronta

0 jsk 26.7.2019

Nový celovečerní film Václava Marhoula s názvem Nabarvené ptáče byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, jehož letošní 76. ročník se koná od 28. 8. do 7. 9.

Září bude pro Marhoulovu novinku mimořádně intenzivním měsícem. Spolu s dalšími 37 filmy se představí také v prestižní sekci Special Presentations na 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (5. – 15. 9.). A 11. 9. čeká Nabarvené ptáče, filmovou adaptaci stejnojmenného světového bestselleru spisovatele Jerzyho Kosińského, tuzemská premiéra.

V hlavní soutěži MFF v Benátkách bude Nabarvené ptáče ve světové premiéře uvedeno spolu s dalšími dvaceti celovečerními snímky z celého světa. Český film se stal součástí exkluzivního výběru po dlouhých 25 letech – naposledy se v Benátkách v roce 1994 promítal snímek Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina režiséra Jiřího Menzela. Marhoul se s Nabarveným ptáčetem utká v soutěži o Zlatého lva s filmy světově uznávaných režisérů, jakými jsou Roman Polanski, Steven Soderbergh, Noah Baumbach nebo Hirokazu Kore-eda.