ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5161 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Modrý tygr bojuje v Německu

0 Redakce 8.11.2013

Koprodukční dětský film Modrý tygr vstoupil podle údajů distribuční společnosti Farbfilm Verleih do německých kin s velkým zájmem diváků a místní kritiky. Od 31. října je film uváděn s původním německým dabingem a píše se o něm v superlativech.

Film je podle německé kritiky vnímán jako pokračovatel tradiční české kinematografie pro děti, která se na delší dobu s novinkami odmlčela. Oceňovaná je zejména poetika a fantazie příběhu, jenž kombinuje hraný film s animací. Modrý tygr byl dokonce vybrán do školního programu Visionkino, který doporučuje pedagogům filmy ke školním projekcím.

Film Modrý tygr, který vznikl i v koprodukci s Českou televizí a UPP, vypráví příběh Johanky a Matyáše a trochu zapomenuté kouzelné botanické zahrady uprostřed města. Kromě dětských herců Lindy Votrubové a Jakuba Wunsche v něm hrají například Bára Hrzánová a Jan Hartl.

V českých kinech vidělo Modrého tygra více než 100 tisíc diváků. Modrý tygr získal také Zvláštní cenu poroty na dětském filmovém festivalu ve Zlíně.

Tagy: ,