ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6130 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Kung Fu Panda 2 budí v Číně nevoli

0 Redakce 31.5.2011

Podle očekávání se v Číně dostalo velice kontroverzního přijetí novému americkému animovanému filmu Kung Fu Panda 2. V komunistické zemi měl premiéru o víkendu a nyní se tam ostře diskutuje o tom, jestli jej tamní zkušení cenzoři nemají před Mezinárodním dnem dětí pro jistotu stáhnout z distribuce.

Zatímco před čínskými kinosály stojí dlouhé fronty dětí a fanoušků dychtících po zhlédnutí novinky, jiní vyzývají k bojkotu filmu. Důvodem je pro ně „poameričťování“ tradičních čínských motivů. Film prý překrucuje čínskou kulturu.

„Neměňte Den dětí v den vydělávání peněz pro Hollywood a neohlupujte příští generaci americkým fastfoodem,“ napsal v otevřeném dopisu manažerům čínských kin avantgardní umělec Čao Pan-ti. Současně je vyzval k bojkotu filmu a nechal za vlastní úspory vytisknout inzeráty v novinách, v nichž fanoušky vyzývá, aby na film nechodili.

Jeho krok podporují i jiní příslušníci čínské kulturní fronty. Profesor čínštiny na Pekingské univerzitě Kchung Čching-tung například řekl: „Je to kulturní invaze.“

Na druhé straně  stojí ale zájem diváků o film, a tak je pravděpodobné,  že ani distributoři snímku, ani čínské úřady nebudou v cestě Kung Fu Pandy 2 po zemi dělat potíže.

JŠp