ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4981 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Koza získal dvě ceny na Mezinárodním filmovém festivalu ve Vilniusu

0 Richard Winter 7.4.2015

Slovensko-český koprodukční film Koza získal dvě ceny na Mezinárodním filmovém festivalu v litevském Vilniusu. Celovečerní debut Ivana Ostrochovského obdržel cenu poroty CICAE (Mezinárodní konfederace filmových klubů) a cenu za režii v soutěži New Europe-New Names.

Film je inspirován příběhem romského boxera Petera Baláže, přezdívaného Koza, který zažil vrchol své sportovní kariéry na olympijských hrál v Atlantě v roce 1966. Aby mohl uživit rodinu, vydává se na jedno ze svých posledních turné. Porota snímek vyzdvihla za ‘originální ztvárnění tragického příběhu, ve kterém se snoubí fikce a tvrdá realita a nechybí v něm smysl pro humor’. Oceněný projekt má do distribuce přijít na podzim.

Scénář napsal Ostrochovský s Markem Leščákem a je i producentem svého filmu. Boxer Baláž ve filmu hraje sám sebe. Ostrochovský ve svých projektech často mísí dokumentární a fiktivní přístup k filmu. Jeho dokument Ilja byl nominován na slovenskou filmovou cenu za nejlepší dokument. Koza je jeho celovečerním hraným debutem.

Film Koza má za sebou už několik festivalových úspěchů. Na loňském festivalu v Karlových Varech se stal v rámci prezentace Works in Progress “nejslibnějším projektem roku 2014”. Letos v únoru byl uveden v sekci Forum prestižního Berlinale.

Tagy: ,