ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13136 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Jagna doprovázejí po světové premiéře pozitivní ohlasy kritiků

0 jsk 20.9.2023

Na Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu se publiku poprvé představil snímek Jagna od tvůrců filmu nominovaného na Oscara S láskou Vincent. Snímek dvojice režisérů Doroty Kobiely Welchman a Hugha Welchmana oslnil nejen ručně malovanou technikou, ale také silným příběhem.

Režiséři se ve svém novém filmu Jagna (v originálním názvu Chłopi, anglicky The Peasants) vracejí k unikátní technice animované malby, která v roce 2017 nechala oživnout obrazy významného malíře Vincenta van Gogha. Jejich první debut S láskou Vincent vydělal polsko-britskému animátorskému páru více než padesát milionů dolarů.

Nový počin, který v Česku dostal název Jagna po hlavní postavě dramatu, je však dílem daleko většího rozsahu i ambicí.

Dobové melodrama vychází z románu polského spisovatele Władysława Reymonta, nositele Nobelovy ceny, a tak kromě fascinujících záběrů nabídne i strhující příběh z přelomu devatenáctého století. Mladá dívka Jagna v něm bojuje o svou nezávislost v malé vesnici v Polsku, kde tehdy byly role pevně vymezeny rodinou, vírou i tradicí.

„Zatímco celovečerní animovaný film S láskou Vincent se zabýval psychologií postav, Jagna zapojuje mnohem více lidí, má dynamičtější akce a naprosto odlišný přístup v použití kamery,“ popisuje hlavní rozdíly filmu režisér Hugh Welchman, který film na premiéře představil.

Tagy: ,