ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Il Boemo bude mít premiéru v San Sebastianu

0 jsk 3.8.2022

Historický snímek Petra Václava Il Boemo bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži filmového festivalu v San Sebastianu. Jde teprve o druhý film, který bude v posledních šestnácti letech zastupovat českou kinematografii v hlavní soutěži takto prestižního festivalu kategorie A.

Výpravný životopisný snímek Il Boemo o osudech Josefa Myslivečka, nejslavnějšího českého hudebního skladatele osmnáctého století, v němž v titulní roli hraje Vojtěch Dyk, tak bude mít šanci zabojovat o hlavní cenu sansebastianského festivalu, Zlatou mušli. Tu v minulosti získali například i několikanásobní držitelé Oscara Francis Ford Coppola a Elia Kazan.

Ocenění filmu Il Boemo, kterým je již samotné zařazení domácího snímku do hlavní soutěže na filmovém festivalu kategorie A, podtrhuje i skutečnost, že naposledy se něco podobného podařilo filmu Nabarvené ptáče Václava Marhoula, jenž byl do hlavní soutěže přijat v roce 2019 v italských Benátkách.

„Pro mě osobně je již samotné přijetí do hlavní soutěže na takto prestižním festivalu obrovská čest. Pevně ale doufám, že se náš film bude líbit nejen porotě v San Sebastianu, ale také všem filmovým divákům,“ řekl k informaci o cestě snímku Il Boemo do baskického San Sebastianu režisér a autor scénáře Petr Václav.