ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Havěť míří do kin

0 jsk 3.5.2024

Invaze pavouků v mimořádně intenzivním celovečerním debutu Havěť francouzského režiséra s českými kořeny Sébastiena Vanička diváky ochromí. Film byl poprvé uveden v rámci Týdne kritiky na festivalu v Benátkách, ze Sitges Film Festivalu 2023 má Zvláštní cenu poroty a získal rovnou dvě nominace na francouzské národní filmové ceny César 2024.

Havěť nadchla diváky i recenzenty. Ti oceňují především schopnost Sébastiena Vanička pracovat s napětím a neustále diváky znepokojovat či přímo děsit. V hlavních rolích se představí Théo Christine, Sofia Lesaffre, Jerôme Niel, Lisa Nyarko a Finnegan Oldfield.

Sébastien Vaniček má české kořeny, ale vyrůstal na pařížském předměstí. Vždy rád kreslil, zvláště komiksy. V patnácti letech ukradl svému otci videokameru a začal natáčet hmyz. Postupně objevoval možnosti střihu, zvukového designu a rozvíjel svou lásku k výtvarnému umění. Po několika oceňovaných krátkých filmech je Havěť jeho prvním celovečerním hraným filmem.

A právě díky mimořádnému úspěchu Havěti dostal Sébastien Vaniček příležitost natočit v Hollywoodu další film z kultovní hororové série Evil Dead. Vedle režie by se měl podílet i a scénáři.

Tagy: ,