ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18628 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Bábovky vstupuje do kin

0 jsk 23.9.2020

Třetí kniha spisovatelky Radky Třeštíkové Bábovky zaujala řadu čtenářů. Do kin nyní přichází její filmová podoba. Režisérem je Rudolf Havlík, premiéra je naplánována na čtvrtek 24. září.

Bábovky jsou příběhem čtyř žen, jejichž osudy jsou propojeny, ačkoli se navzájem neznají. Renáta je ambiciózní šéfka a matka, Linda se živí prostitucí, Miluška je typický příklad sebeobětující se ženy a Karolína velmi touží po miminku. „Podařilo se nám natočit skvělý film. Hned od začátku jsme věnovali pozornost každému detailu,“ říká Havlík. „Jsem na Bábovky velmi hrdý a na všechny, kteří se na natáčení podíleli.“

Předlohou filmu byl knižní bestseller Radky Třeštíkové, která s Havlíkem spolupracovala na filmovém scénáři. „Psaní ve dvojici je skvělé v tom, že když jeden nemá nápad nebo chuť, dokáže ho ten druhý strhnout nebo přimět k tomu, aby se soustředil. Navíc můžete argumentovat, dohadovat se a snadněji odhalit nesmysly a věci, které by člověk sám přehlédl,“ říká Havlík.

V hlavních rolích se ve filmu představí Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová a další.