ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29734 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Bábovky se do kin dostane v září

0 jsk 20.5.2020

Bábovky je název filmu, který v postprodukčních studiích dokončuje režisér Rudolf Havlík. Jeden z nejočekávanějších českých snímků tohoto roku natočil podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové. Premiéru bude mít v českých kinech 24. září.

Film mapuje současné partnerské i rodinné vztahy, ukazuje zábavné i trefné situace z každodenního života. Pod scénář se podepsala autorka knihy, spolu s režisérem na něm pracovali téměř čtyři roky.

„Celé roky jsme se snažili, aby se film lišil od knihy co nejméně, především v emoci, kterou mají kniha i film vyvolat,“ prozradila Třeštíková s tím, že film bude stejně jako kniha pavučinou postav se vzájemně propletenými osudy. „Ale pro zachování srozumitelnosti, přece jen film není kniha a nemůžete zpětně listovat, je nakonec bábovek méně. Namísto dvanácti ženských osudů sledujeme sedm,“ dodala.

V hlavních ženských rolích se ve filmu představí Jana Plodková, Táňa Pauhofová, Lenka Vlasáková, Bára Poláková. Mužské postavy ztvárnili Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík, Rostislav Novák. Natáčení filmu pod vedením hlavního kameramana Václava Tlapáka se odehrálo v Praze a okolí, ale i v Bangkoku.

Tagy: ,