ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5513 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Filip Renč začal zkoušet muzikál

0 jsk 30.8.2018

Přípravy rodinné pohádkové show Tři oříšky pro Popelku jsou v plném proudu. Počátkem tohoto týdne proběhla první čtená zkouška, které se účastnil celý produkční tým a prakticky všichni hlavní účinkující. A jelikož je premiéra plánovaná na 12. října, hned se pustil do plné práce. Zároveň také oznámil definitivní obsazení některých rolí.

Režisér Filip Renč představil svou vizi, jak chce toto notoricky známé pohádkové téma ztvárnit. „Filmovou pohádku všichni znají, včetně dnešních malých dětí, a já chci dodržet její romantickou poetiku a charakter. Obsáhle jsem to probíral také s režisérem původní filmové pohádky panem Vorlíčkem,“ uvedl na úvod zkoušky.

Zároveň představil také scénografii, jaká bude na jednom z nevětších jevišť, jaká u nás máme, tedy v Kongresovém centru Praha k vidění. „K vytvoření atmosféry podobné jako ve filmu nám na jevišti pomůže moderní technika v podobě obří LED obrazovky, ale také živé prvky včetně tří koní, holubů, sovy a samozřejmě také Popelčina psíka. Pro zachycení hereckých akcí a detailů budou sloužit dvě kamery, díky nimž bude v živém přenosu na dalších dvou obrazovkách vidět vše dobře i z poslední řady hlediště,“ doplnil režisér.

(foto: Petr Novák, Wikipedia)