ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín jsou na poštovních známkách

0 Petr Hašek 14.11.2012

Populární postavy z komiksu Čtyřlístek Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín se objevily na poštovních známkách.

Jedná se o první české filmové známky, které zviditelňují animovaný celovečerní snímek s hrdiny oblíbeného komiksu. Má název Čtyřlístek ve službách krále a připravuje ho režisér Michal Žabka. V kinech se objeví od 31. ledna příštího roku.

Známky představili producent Miloslav Šmídmajer, výtvarník Jaroslav Němeček a spoluautorka námětu a scénáře Hana Lamková.Němeček na filmovou verzi Čtyřlístku myslel už při zrodu tohoto komiksu před 40 lety. “Figurky jsem tehdy kreslil s tímto záměrem – proto také mají jen tři prsty a palec, jak tomu u animovaného filmu bývá,” řekl.

Čtveřice z města Třeskoprsky se na poštovních známkách objevila už před dvěma lety. Tehdy šlo o první “samolepící” známky, navíc s písmenkovým označením nominální hodnoty. Česká pošta teď přišla s pokračováním, poprvé tematicky orientovaným na český film. Kromě oblíbené čtveřice jsou na nich i jejich filmoví partneři – král a císař Rudolf II. a jeho věrný lev Aurix I.

Snímek se v těchto dnech dokončuje ve studiu Alkay. Zazní v něm hlasy například Ondřeje Brzobohatého, Terezy Bebarové, Bohdana Tůmy, Václava Postráneckého, Vladimíra Javorského a Ivana Trojana. Ve vydavatelství Čtyřlístek se připravuje komiksový přepis filmového scénáře, který se objeví na trhu před Vánoci.

Kreslené postavičky Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa se dostaly také na mince. Raritním platidlem, které na jedné straně zobrazuje britskou královnu a na druhé tuto čtveřici, je možné skutečně platit, ovšem až na Cookových ostrovech v Tichém oceánu, kde je mince v limitované sérii jednoho tisíce kusů registrována národní bankou. Vydavatelem je holandská firma Numiscollect, která měděnou jednodolarovku představila v září na pražském veletrhu Sběratel.

rwi