ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12530 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festivaly na hradech navštívilo 42 tisíc lidí

0 Redakce 31.8.2010

Poslední prázdninový  víkend skončil koncertem kapely Kryštof hudební festival Hrady.CZ, který během léta putoval po České republice a odehrával se v netradičním prostředí českých a moravských hradů. Organizátoři po pěti letech rozšířili hudební přehlídku z festivalu České hrady.CZ také na Moravu, kde se festivalu uskutečnil na Bouzově, Veveří a v Hradci nad Moravicí pod názvem Moravské hrady.CZ.

Festivaly navštívilo během osmi prázdninových víkendů 42 tisíc lidí. Po úspěšném startu festivalu na Točníku a v Kunětické hoře v Čechách to vypadalo, že se celková návštěvnost festivalu na hradech přiblíží k padesáti tisícům. Pak ale přišly povodně, což nejdramatičtěji postihlo festival na Bezdězu na Liberecku.

Mezi největší taháky festivalu určitě patřila kapela Kryštof, která odehrála v rámci Českých hradů.CZ  přes den tzv. akustické turné, festivaly na Moravě kapely Kryštof naopak zakončovala. „Festival na hradech patří k našim nejoblíbenějším, uvítali jsme letos jeho rozšíření na Moravu, kde se festival podle mě na míru vyvedl,“ řekl Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Téměř všechny kapely v programu prázdninového festivalu na českých a moravských hradech vystupují na všech zastávkách, zahrají si tak během léta osmkrát po celé České republice. Letos mezi hlavní taháky patřily kromě Kryštofa kapely Monkey Business, Vypsaná fixa, Support Lesbiens, Wohnout, Sunshine, PSH nebo Aneta Langerová. Poprvé byla na tento festival pozvána Katarína Knechtová nebo Tomáš Klus, na některých zastávkách zahráli i Bratři Ebenové.

tz