ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9975 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festivalovým cenám vládli Masters Of Rock a Nightwork

0 Redakce 22.9.2011

Čtyři tisíce diváků dvaceti českých hudebních festivalů rozhodly letos v létě o držitelích Festivalových cen 2011. Jejich druhý ročník byl vyhlášen v útulném pražském Music Clubu Theatro za přítomnosti pozvaných hostů. Moderátorem akce byl Petr Šiška a v doprovodném programu vystoupili Markéta Konvičková, Bára Zemanová, Divokej Bill, Mandrage a další.

Nejpopulárnějším festivalem se letos pro diváky stal Masters Of Rock, který se konal v červenci ve Vizovicích. Bylo na něm dvacet tisíc diváků. Druhou příčku obsadil královéhradecký Rock for People a třetí táborský Mighty Sounds, jehož popularita v posledních letech roste geometrickou řadou.

Nejvíce prvenství si ze slavnostního vyhlášení ovšem odnesla skupina Nightwork. Kromě ceny pro absolutního vítěze ankety získala prvenství v kategoriích kapela a pop a rock. V kategorii ska a reggae zvítězila skupina Sto zvířat, která tak obhájila své loňské prvenství, v kategorii metal, hard rock a punk vyhrála formace Škwor, v kategorii hip-hop a dance zase PSH. V kategorii internet si nejlépe vedla kapela Kryštof, přičemž o jejím vítězství rozhodlo hlasování fanoušků prostřednictvím sociální sítě Facebook.

JŠp