ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7704 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky

0 jsk 4.5.2023

Květen, měsíc vyhrazený lásce i Dnu matek, je v brněnském Divadle Bolka Polívky ve znamení festivalu Ženy ženám. Téma letošního ročníku Žena inspirující a žena inspirovaná se prolíná celým programem, ve kterém nechybí divadlo, hudba, podnětné přednášky ani swap.

„Milé ženy, moje milovaná Marcelka vzkřikla kdysi, když jsem odcházel z domu: Nezapomeň, že mě miluješ… Já i moji přátelé, až na výjimky, nezapomínáme. Milujeme Vás, ženy naše drahé. Víme, že manželství by mělo být vedeno jako firma. A víme také, že žena v této firmě by měla míti nejméně padesát procent. Objímám a ani Vy nezapomeňte, že Vás milujeme!“ Osobní vzkaz principála Divadla Bolka Polívky je zároveň srdečnou pozvánkou na letošní festival.

Prvním festivalovým představením je 4. května Madame Rubinstein. V hlavních rolích tragikomického příběhu královny kosmetického impéria Heleny Rubinstein a její největší rivalky Elizabeth Arden excelují Dana Syslová a Milena Steinmasslová. Další dvě výtečné herečky, Chantal Poullain a Štěpánka Křesťanová, se na jevišti Divadla Bolka Polívky sejdou 7. května. Brilantní francouzská tragikomedie Rebelky vypráví o náhodném setkání dvou zralých žen, které se rozhodly, každá z jiného důvodu, vzepřít se nalinkovaným životům a vzít osud zpět do vlastních rukou.

Bolek Polívka 14. května ve 14 hodin úvodním slovem zahájí přednášku Kataríny Hollé: Film a divadlo. Významná česká kostýmní výtvarnice, držitelka Českého lva za film Hořící keř, jejíž profesní kariéra zahrnuje spolupráci s tuzemskými i zahraničními divadly a s předními českými filmovými tvůrci, se podělí o své cenné profesní zkušenosti.

Od 15 hodin bude foyer DBP dějištěm koncertu Doroty Barové. Oceňovaná violoncellistka a zpěvačka, držitelka Ceny Thálie za hudbu k představení Dům hluchého a Ceny Anděl 2018 v kategorii jazz, hraje v mnoha hudebních uskupeních, známá je především jako členka dua

Hořká komedie S láskou Mary je na programu 16. května. Do příběhu o tom, jak se z poklidného dámského dýchánku může stát nejdivočejší mejdan, vás zavede Veronika Žilková a její spoluhráčky. Dost možná si spolu s nimi uvědomíte, že „žít“ může být málo. Život je potřeba si „užít“. Dokud není pozdě. Hrdinkou romantické komedie Perfect Days, kterou festival Ženy ženám uvede 17. května, je úspěšná kadeřnice Barbs v bravurním podání Lenky Vlasákové. Na první pohled má úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí, nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit.