ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28036 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival v Karlových Varech ocení trojnásobného držitele Oscara Olivera Stonea

0 Richard Winter 24.4.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým glóbem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického scenáristu, režiséra, producenta a trojnásobného držitele Oscara Olivera Stonea. 48. ročník festivalu se uskuteční od 28. června do 6. července. Tvorbu Olivera Stonea připomene festival řadou jeho snímků. Podle uměleckého ředitele Karla Ocha mezi nimi bude i historický velkofilm Alexander Veliký z roku 2004 v nové autorské podobě, která bude mít v Karlových Varech evropskou premiéru.

Další toto prestižní ocenění v Karlových Varech převezme kostýmní výtvarník Theodor Pištěk. V čele hlavní mezinárodní poroty bude polská scenáristka, režisérka a absolventka pražské FAMU Agnieszka Hollandová. Její třídílnou minisérii Hořící keř, kterou věnovala Janu Palachovi, uvidí fanoušci poprvé na velkém filmovém plátně. I letos nabídne MFF v Karlových Varech digitálně restaurované zásadní dílo československé kinematografie. Po Vláčilově Marketě Lazarové a Formanově komedii Hoří, má panenko tu bude mít premiéru legendární snímek Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci.

Z doprovodných akcí organizátoři upozornili na návrat skupiny Lucie v původním složení i čtyři reprízy legendárního Obludária Divadla bratří Formanů. Návštěvníky čeká průřez českým videoartem v rámci Ceny Jindřicha Chalupeckého. Neziskovým partnerem je charitativní organizace DebRA podporující lidi s onemocněním nazývaným jako nemoc motýlích křídel.

Podle výkonného ředitele Kryštofa Muchy zůstávají ceny vstupenek 13 let na stejné výši. Takzvaný festival pass na celou dobu stojí tisícikorunu, studenti ho získají po 700 Kč. Běžná vstupenka se bude prodávat za 65 korun, s obvyklou slevou ji zájemci získají po padesátikoruně.