ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5141 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival United Islands of Prague zaplnil pražské ostrovy

0 jsk 6.5.2024

Více než 45 tisíc návštěvníků zaplnilo od středy do soboty pražský Střelecký ostrov, Slovanský ostrov, Náměstí Václava Havla, Janáčkovo nábřeží a desítku klubů po celé Praze. Během čtyř festivalových dní zahrálo na třiadvaceti scénách víc než sto umělců z celé Evropy.

Hlavní scéna byla letos postavena přímo na Vltavě v cípu Střeleckého ostrova, vidět tak byla třeba z Karlova mostu.

První festivalový den se nesl v duchu evropských hodnot. Na festivalu za přítomnosti prezidenta Petra Pavla, místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové, zástupců vlády, evropských institucí a velvyslanců evropské sedmadvacítky k důstojné oslavě 20 let Česka v Evropské unii. Ve čtvrtek, tedy druhý festivalový den, vyslali umělci i fanoušci během koncertu Symphony for Humanity jasnou zprávu, že Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno.

Mezi největší jména letošního ročníku United Islands of Prague patřili britský písničkář AJ Wonder, maďarští Freakin’ Disco, rakouská ženská partička Dives, slovinská pop-rocková kapela LPS, německá skupina Lonely Spring, polský zpěvák a producent Baasch, shitpunkoví Joe & The Shitboys z Faérských ostrovů a také čerstvý vítěz Andělů MC Gey a český raper Rohony.

Z dalších českých interpretů se na podiu objevili také třeba Good Times Only, Glad For Today, Severa, Jay Delver a Cringe Prince. Svůj prostor dostaly na velkých pódiích také začínající kapely z Prahy 1 a v rámci nehudebního programu se představily i desítky neziskovek.

Své knihy četli architekt Adam Gebrian a Štěpán Hon a v živých podcastech a debatách vystoupili novinář Ondřej Kundra, herec David Prachař, cestovatel Ladislav Zibura, David Miřejovský nebo Darja Stomatová z České televize a mnozí další.

22. ročník festivalu United Islands of Prague se uskuteční 1. až 3. května 2025. Termín festivalu zůstane na začátku května, protože cílem je přeměnit svátek práce v každoroční oslavu Evropy.