ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival United Islands of Prague oslavil dvacetiny

0 jsk 9.5.2023

Více než třicet tisíc návštěvníků zaplnilo v pátek a v sobotu pražskou Kampu, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží. Zhruba sedmdesát umělců z celé Evropy zahrálo na devíti scénách, a to jak na ostrovech, tak i v klubech Jazz Dock, Klub FAMU, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge.

Specialitou letošního ročníku bylo propojení se Dnem Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu.

„Jsem rád, že jsme i letos mohli do Prahy dovést hudební objevy, české publikum tak mělo skvělou možnost přijít na premiérové koncerty zahraničních hvězd. Většina z nich v Česku navíc zahrála zcela poprvé,” říká producent festivalu Martin Voňka.

Na letošním festivalu vystoupilo zhruba sedmdesát umělců. Mezi nimi třeba nizozemsko-britská kapela Someone, švédská skupina The Magnettes, němečtí Sparkling či Albertine Sarges, irská Enola Gay, maďarský Platon Karataev a z českých umělců pak i The Valentines, Pam Rabbit, Aiko, Marjari, Baby G, Wodehn, Meizzy či Past. Svůj prostor dostaly na velkých pódiích také začínající kapely z Prahy 1 a v rámci programu Ostrovy Inspirace se představily i desítky neziskovek.