ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12211 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival United Islands je v ohrožení

0 Redakce 6.6.2013

Festival United Islands České spořitelny tak, jak byl naplánován je z důvodu povodní v ohrožení. Téměř celý plánovaný areál byl zasažen vytrvalým deštěm a podmáčená půda neumožňuje scény postavit v lokalitách Kampy, Petřína a Kinského zahrady. Zatím neumí nikdo předpovědět, jak rozsáhlé hrozby se skrývají pod povrchem, a není možné získat garanci, že by nedošlo k ohrožení bezpečnosti návštěvníků.

„Z  pochopitelných důvodů hledáme náhradní lokalitu, kde se festival v maximálním možném rozsahu uskuteční.  Na tomto pracujeme intenzivně ve spolupráci s magistrátem, městskými částmi a všemi partnery festivalu,“ říká Martin Voňka, organizátor festivalu.

David Gaydečka, dramaturg a organizátor festivalu, potvrzuje, že akce se rušit nebude „Jsme pevně přesvědčeni, že festival se konat bude. Přesun termínu není bohužel možným řešením vzniklé situace a to z důvodů, že unikátní situaci, kdy se všech 195 potvrzených účinkujících sejde na jednom místě v jednom termínu nelze opakovat.“

Organizátoři věří, že nakonec vše skončí dobře a diváci si festival najdou na novém místě a ten bude zároveň podporou všem, kteří byli zasaženi a poděkováním těm, kteří pomohli zmírnit následky červnové povodně.