ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na festival v Trutnově přijede Patti Smith

0 jsk 18.2.2014

Na nedělním setkání nazvaném Trutnoff in Archa, jež bylo spojené s oslavou osmdesátých narozenin Johna Mayalla v pražském Divadle Archa, oznámili pořadatelé Českého Woodstocku první z hlavních zahraničních jmen. Bude jím básnířka a punkerka Patti Smith s kapelou.

Nejstarší hudební přehlídka v zemi, která letos slaví neoficiálně třicetileté výročí, také oznámila změnu názvu. Trutnoff Open Air Festival se bude konat od 14. do 17. srpna.

„Patti je přesně ta démonka a charismatická šamanka s indošskou krví, která do našeho festivalového kmene přesně sedí. Stejně jako Iggy Pop či indiánská čelenka na náčelníkovu hlavu. Když v sedmdesátých letech zavřeli Plastiky, kteří mají stejné undergroundové kořeny jako festival, Patti byla jednou z těch, kteří se jich z Ameriky zastali a podpořili je,“ říká s radostí zakladatel festivalu Martin Věchet.

K dalším již potvrzeným kapelám letošního ročníku trutnovského festivalu patří Plastic People of The Universe, Doctor Victor, Polemic, Visací zámek, Imodium, Hentai Corporation, Krucipüsk, Please The Trees, Sto zvířat a další.