ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18742 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival TrutnOFF se vrátí do Trutnova

0 jsk 16.3.2023

Co se delší dobu proslýchalo, to se stává skutečností. Nejstarší festival svého druhu u nás, TrutnOFF, se po sedmi letech vrátí z brněnského exilu do místa svého vzniku, pod hory na trutnovské Bojiště.

V Brně, kde se odehrály jeho poslední dva pandemické a jeden postpandemický ročník, se nová magistrátní koalice rozhodla začít v historickém areálu Na Střelnici stavět.

Ve stejné době k návratu organizátory přizval i nový trutnovský starosta. Festival tak po sedmi letech proběhne opět na svém rodném území v tradičním termínu od 17. do 20. srpna. Představí se na něm přes šedesát kapel všech žánrů.

Mezi prvními kapelami, které organizátoři oznamují, jsou Monkey Business, Visací zámek či Robert Křesťan s Druhou Trávou. Dalšími jsou skupina Kurtizány z 25. Avenue, šraml s hospodskými popěvky Sketa Fotr, brněnský Vítrholc básníka Karla Škrabala, Band of Heysek se zpěvákem anglického původu Philem Shoenfeltem a špinavě syrovými kořeny v blues nebo polsko-slezská harmonikářka Beata Bocek. Zahraniční kapely oznámí pořadatelé v nejbližších dnech.