ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11340 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Třeboňská nocturna bude hostit klasickou hudbu i jazz

0 jsk 8.7.2024

Mezinárodní hudební festival Třeboňská nocturna zahájí již 9. července svůj jednadvacátý ročník. Až do 13. července bude hostit špičkové umělce klasické hudby i jazzu z České republiky, Slovenska i Jižní Koreje.

Vystoupí Jiří Bárta (na snímku), Janoska Ensemble, operní pěvci Jana Sibera a Aleš Briscein v doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, Libor Šmolda se Zeurítií a mnozí další. Pětice večerů zavede návštěvníky do Státního zámku Třeboň i barokních kasáren, kostela sv. Jiljí či empírového Divadla J. K. Tyla.

„Z pozice violoncellisty pro mě Janoska Ensemble ztělesňuje neuvěřitelnou porci talentu, uměleckých předpokladů a emocí, což jsou entity, kterých v uměleckém světě stále ubývá. Jako dramaturg děkuji vedení festivalu za to, že máme možnost přivítat v Třeboni nejlepší světový soubor svého druhu. Na koncert se velice těším, ” říká dramaturg festivalu Petr Nouzovský.

Festival zahájí 9. července v zámecké konírně komorní soubor Barocco sempre giovane s hostujícím korejským violistou Kyungsik Shinem, oceněného druhým místem na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2023. Zazní dílo Antonia Vivaldiho, Maxe Brucha, Antonína Dvořáka či F. A. Hoffmeistera.