ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7256 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival tanečních filmů již posedmé

0 jsk 30.4.2021

Festival tanečních filmů se bude konat posedmé a o jeho hlavní cenu se uchází 1 519 tanečních filmů! Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři doufají, že to epidemická situace umožní a diváci 3. až 5. června zasednou do filmových sedaček.

„Chceme živé diváky v kině, chceme s nimi zažít atmosféru festivalových premiér a živé napětí soutěžního klání. Možná nebudeme moci přivítat zahraniční hosty jinak než on-line, ale rozhodně se naděje na živé promítání nechceme vzdávat,“ říká výkonná ředitelka festivalu Petra Kašparová. Proto se festival kromě své tradiční lokace kina Světozor bude odehrávat také open air ve venkovních kinech.

Festival letos uvede velkolepé taneční snímky a jedním z nich bude česká premiéra dokumentu Cunningham americké režisérky Ally Kovgan, který vznikl v mezinárodní koprodukci.

„Film přináší unikátní – i dosud nezveřejněné – dobové záběry. Mapuje evoluci techniky a estetiky Merce Cunninghama od čtyřicátých do sedmdesátých let minulého století, a také jeho spolupráci s hudebním inovátorem Johnem Cagem a výtvarníkem Robertem Rauschenbergem. Ten půvab a energie svobodné a umanuté tvůrčí práce, kterou je film prostoupen, strhne každého, nejen milovníka tance,“ přibližuje umělecká ředitelka festivalu Jana Návratová.