ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4729 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival světla Blik Blik rozzáří Plzeň. Tématem jsou Prameny

0 jsk 15.3.2024

Ve dnech 22. a 23. března proběhne v Plzni již poosmé festival světla a umění ve veřejném prostoru Blik Blik, který připravuje kreativní zóna Depo2015. Tématem letošního ročníku jsou Prameny, a to jak v doslovné rovině reprezentované plzeňskými řekami, tak v přeneseném významu s odkazem na naše předky.

Historicky nejrozsáhlejší program festivalu nabídne zdarma čtrnáct venkovních instalací od mezinárodně uznávaných světelných umělců z celého světa i místních talentů.

Letošní ročník je bohatý i na doprovodný program. Trasa s ohledem na zvolené téma povede z velké části podél plzeňských řek Mže a Radbuzy. Na dvě interiérové instalace v Depu2015 a také na rozsáhlou výstavu Light Scapes japonského umělce Yasuhira Chida v Muzeu církevního umění probíhá předprodej vstupenek. Loni festival navštívilo na padesát tisíc návštěvníků.

Nejvýraznější instalace letošního ročníku reflektují téma prameny. Na řece Mži se vzedme obří vodní stěna, na které dvojice francouzských umělců Jérémie Bellot a Ena Eno rozehraje světelnou optickou iluzi s názvem Seat of Illusions. V imaginární vodní hladinu promění Šafaříkovy sady v centru města dílo Aftereal japonského umělce Yasuhiro Chida.

Prameny ve smyslu zdroje přestaví v Depo2015 ve své instalaci Wood Wide Web výtvarník ATI Sphere. Jeho Interaktivní videoprojekce je lesní paralelou k lidskému internetu a nadchne především dětské návštěvníky.

Tagy: