ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Spectaculare 2021 nabídne filmy i workshopy

0 jsk 1.11.2021

Festival Spectaculare představující poosmé to nejzajímavější ze současné alternativní scény napříč uměleckými žánry, zve kromě koncertů také na filmová promítání v pražském Bio Oko a workshopy s umělci a producenty Floexem, Romanem Raiem a Lukášem Turzou.

Listopadový program festivalu Spectaculare zahájí 1. listopadu britský dokument Sisters with Transistors (na snímku). Přibližuje ženské vizionářky ve vývoji elektroniky během dvacátého století. Filmová tématika bude 4. listopadu provázet workshop s Tomášem Dvořákem aka Floexem. Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku přiblíží vznik několika Floexových skladeb, a to především ze soundtracků poslední doby, třeba pro film Je Suis Karl, počítačovou hru Papetura či do některých starších skladeb. Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW přiblíží 18. listopadu Roman Rai a jak v domácích podmínkách vytvořit profi master ukáže 2. prosince Lukáš Turza tedy snapmastering.com.

Následně 6. prosince pozve Spectaculare opět k filmovému plátnu, tentokrát na hudební dokument Laurent Garnier: Off the Record. DJ a hudební producent nabídne svůj pohled na vlastní příběh, historii techna, raveu a house music. 9. listopadu vystoupí polská skladatelka a pianistka Hania Rani s violoncellistkou Dobrawou Czocher. Návštěvníci se dále mohou těšit na německého elektronického producenta Aparde, producenta a skladatele Januse Rasmussena, britskou hudebnici a zpěvačku Emiku a audiovizuální projekt Řeka Lenky Dusilové & Řeka ansámblu.