ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26927 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Souznění nabídne pestrý víkend

0 jsk 8.12.2023

Jubilejní už 25. ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění nabízí na tento víkend pestrý program, od folkloru přes pop až po živý betlém, příchod Tří králů nebo pochůzky s koledou.

Program se bude odehrávat hned na třech místech Moravskoslezského kraje, v Kozlovicích, Hukvaldech a Frenštátu pod Radhoštěm.

Program v Kozlovicích bude v sobotu 9. prosince tradičně celodenní. Představí se v něm soubor Agapé ze srbského Nového Sadu, se kterým zpívá i vynikající zpěvačka více žánrů Anna Zorňan. Stejně jako Agapé předvedou špičková vystoupení také uznávané folklorní soubory a cimbálové muziky, jako je například Dyjavan ze Znojma nebo Ľudová hudba Beskyd z Oravské Poľhory (Slovensko), a kvalitní regionální soubory, sbory a muziky – Ondřejníček, Valášek, Valašský vojvoda, Cantamus a další. K adventnímu a vánočnímu festivalu bude v Kozlovicích patřit také jarmark tradičních řemesel či krajová gastronomie.

Festival Souznění uzavře v neděli 10. prosince v sále ZŠ Leoše Janáčka v Hukvaldech program Hukvaldský advent s odpoledním koncertem místních talentovaných umělců a umělkyň, jako jsou harfistka Ivana Švestková, pěvecké duo Sebastian a Charlota Jati nebo cimbálová muzika Tragač. K příjemné atmosféře hukvaldské neděle přispěje také HUSA – Hukvaldský sbor amatérů nebo žáci Základní školy Leoše Janáčka.

Vyvrcholením pětidenního festivalu Souznění bude nedělní Frenštátský advent v Domě kultury Frenštátu pod Radhoštěm s vystoupeními místních spolků, jako jsou pěvecké sbory Garrendo a Senzaband, soubor Sedmikvítek a další. Na Galakoncertu pak v neděli 10. prosince od 18 hodin ve frenštátském Domě kultury vystoupí komorní sbor Nyklband (na snímku) sbormistra Borise Nykla, který bude úvodem velkého závěrečného finálového koncertu Janka Ledeckého s Bandem a s Nosticovým kvartetem.