ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15368 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Reggae Autumn chce rozhýbat stojaté vody

0 Redakce 18.8.2010

Festival Reggae Autumn, který  se odbude mezi 17. zářím a 17. prosincem letošního roku, je součástí  dlouhodobého projektu Inna di Dancehall. Jeho organizátoři by rádi rozhýbali stojaté vody pražské reggae a ska scény. Sedm koncertů v průběhu podzimu představí především v Praze, ale i v Plzni a německém Braunschweigu více než patnáct kapel z celé Evropy.

První koncert se uskuteční  17. září v Praze a další budou následovat zhruba v měsíčních odstupech. Kluby Rock Café, La Fabrika nebo třeba Vagón přivítají švýcarskou rocksteady hvězdu Open Season, populární reggae/ska kapelu Yellow Umbrella z Drážďan a ukrajinskou šestici SunSay navazující na tvorbu úspěšné kapely 5nizza. Díváci si budou moct poslechnout také uskupení Siti hlapci, nejlepší slovinskou reggae-dancehall kapelu, dále mladou naději německé reggae scény, zpěvačku Saru Lugo, a energické Directors Cut z Braunschweigu a Hamburgu. Kromě pražských koncertů se uskuteční také dva další – 11. září v Braunschweigu a 10. října v plzeňském klubu Pod Lampou.

Na každém z koncertů v rámci festivalu Reggae Autumn vystoupí vždy jedna zahraniční a jedna domácí kapela. Z českých formaci to budou například Chaotic, Pub Animals, Basta Fidel nebo Ska‘n’dall Music Ensemble. Reggae Autumn tak umožní českým ska a reggae posluchačům poslechnout si naživo skvělé zahraniční kapely, aniž by museli absolvovat několikasetkilometrovou cestu do zahraničí, a navíc je budou moci porovnat se svými domácími oblíbenci. Díky nabitému výběru kapel z celého evropského kontinentu je zaručeno, že každá z akcí bude velkou show a party, kterou si užijí nejen diváci, ale i samotní interpreti.

tz