ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16045 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Re-connect Art nabídne výběr ze světového videoartu a živé performance

0 jsk 7.9.2022

Druhý ročník mezinárodního uměleckého festivalu Re-connect Art pořádaného Nadací Prague Biennale, letos na téma digitálních identit, se uskuteční od 15. do 19. září. Veřejnosti nabídne výběr více než dvou desítek děl světového videoartu, sedm živých performancí, tři livestreamy a tři open-air projekce.

V součtu bude v rámci festivalu Re-connect Art 2022 různými formami představeno 37 umělců z 23 zemí. Festivalový program bude možné sledovat v téměř dvaceti pražských lokacích. Vstup na všechny části programu je zdarma.

Festival Re-connect Art se koná v různých typech veřejného prostoru, uměleckými intervencemi oživí například pražské náplavky, piazzettu Národního divadla, nádvoří Colloredo-Mansfeldského paláce Galerie hlavního města Prahy,  prostor Stalin Letná  a náměstí Franze Kafky. Program bude možné sledovat v Klubovně Dejvice, kulturních centrech H55 a Plechárna, vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze či nákupních centrech. Mezi umělci, kteří v Praze vystoupí živě, jsou: Barbara Benish, Jiří Suchánek, Karíma Al-Mukhtarová, Martin Zet, AnimaeNoctis (Silvia Marcantoni Taddei & Massimo Sannelli), František Kowolowski a živě proběhne také taneční performance Sharony Florsheim.

Prostřednictvím streamu se na dálku s performancemi připojí Jana Orlová a David Helán, Lee Campbell a Ronald Bal. V sekci videotvorby budou prezentována díla tvůrců z celého světa.