ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31375 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Praha žije hudbou rozehraje Prahu

0 jsk 22.5.2023

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění.

Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců, buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku, indie rocku, R&B i world music, z nichž mnohé na ulici začínaly.

Mezi účinkujícími budou například hudebník a stand-up komik Vojtaano, jazzman Laco Déczi, raper a básník Lipo, zpěvačka a herečka Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa, písničkář Jakub König, raperka Arleta, elektronické dechové trio ze Slovinska Pantaloons, dechový showband Brass Avenue, písničkářka Mucha, popová zpěvačka Elly nebo balkánskými rytmy ovlivnění Czardashians. Akce se pravidelně účastní i zahraniční buskeři.

„Umění patří do ulic! To je naše motto, kterým se každý rok snažíme ukázat, proč je důležité a krásné zažívat živou kulturu ve veřejném prostoru. Letos navíc s bohatým programem, kde každý může nalézt svůj oblíbený žánr. Nebo prostě vyrazit ven objevovat,“ říká ředitel festivalu Jan Gregar a upřesňuje, že hudební program bude probíhat na celkem sedmadvaceti místech v centru i jeho bezprostředním okolí.

Hlavní festivalová trasa povede od Kampy, přes Jungmannovo náměstí, Můstek a Palladium na náměstí Republiky až do Kasáren Karlín. Hudba dále rozezní například kulturní centrum Stalin v Letenských sadech nebo venkovní kavárnu Šesťák v Dejvicích.