ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11237 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival Praha žije hudbou na dvaceti místech

0 jsk 19.4.2024

Tradiční Festivalu Praha žije hudbou se uskuteční 7. a 8. června. Na více než dvaceti místech v centru i v přilehlém okolí se představí hvězdy rapu, folku, jazzu a popu, písničkáři, dechové bandy i soubory oživující odkaz lidové hudby.

Hlavními jmény festivalu jsou zpěvák, textař a tanečník Ben Cristovao, jehož písně poslouchá na Spotify již přes milion lidí, herec a muzikant Igor Orozovič (na snímku), který právě vydal debutové sólové album Když muž svléká tmu, písničkář a Objev roku v anketě Český slavík Michal Horák, mladý herec a zpěvák Marsell Bendig, jenž vystoupí s finalistkou šesté řady Česko Slovenské SuperStar Lucií Bikárovou, a písničkářská legenda, herec a hudebník Jiří Schmitzer.

Vedle nich se mohou posluchači těšit i na dechový showband Brass Avenue, moderní romskou kapelu Le Čhavendar, experimentující smyčcové kvarteto BBQ, nadaného songwritera Rodana nebo rytmy Latinské Ameriky servírující soubor Cumbia Cooperativa. Během dvou festivalových dnů se tak v ulicích hlavního města potkají profesionální hudebníci, buskeři i muzikanti, kteří si chtějí hraní na ulici poprvé vyzkoušet.