ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival outdoorových filmů vyvrcholí 3. prosince v pražském kině Lucerna

0 Redakce 23.11.2011

Devátý ročník putovního mezinárodního festivalu outdoorových filmů vyvrcholí předáním cen 3. prosince v pražském kině Lucerna. Porota rozdělí ceny opět ve čtyřech kategoriích (outdoorový sport, hory, voda a cestopis). Navíc nově ocení nejlepší amatérský film a udělí cenu za mimořádný přínos v oblasti outdoorového filmu, sportu a aktivit.

Největší přehlídka sportovních, dobrodružných, adrenalinových a cestopisných snímků začala v polovině října v Ostravě. Organizátoři vybírají nejlepší díla ze 110 titulů z 16 zemí. Letos se koná v šestadvaceti českých městech a poprvé na Slovensku. Čestným hostem předání cen bude egenda československého mořeplavectví a rekordman závodu osamělých mořeplavců přes Atlantik Richard Konkolski.

Před pražským zakončením čeká příznivce adrenalinu a dobrodružství osmidenní promítání v pražských kinech Atlas a Lucerna. Tam se koná výstava fotografií Vítka Ludvíka, zatímco v Atlasu bude otevřena expozice z Ugandy Michala Příhody. Konkolski bude 1. prosince vyprávět v kině Atlas o svých plavbách na mořích a oceánech světa. Další program tam o den později večer připraví Bernd Zangerl z Rakouska, který je světovou špičkou v boulderingu – volném lezení bez jištění na nízkých skalách.

rwi