ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14440 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Festival outdoorových filmů ve Zlíně nabídne snímky z 21 zemí

0 Petr Hašek 6.11.2012

Ve Zlíně se připravuje třetí ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který nabídne snímky z 21 zemí.

Festival začně 8. listopadu ve Velkém kině a potrvá do 10. listopadu. Podle organizátorů návštěvníci uvidí “nejen příroda v celé její kráse, ale i spoustu adrenalinových filmů, při kterých až tuhne krev v žilách”.

Jako první diváci uvidí snímek Brahmaputra režiséra Kevina MacDonalda o vodácké expedici na jedné z nejtěžších řek světa. Součástí programu budou hudební vystoupení či světelná show. Pořadatelé připravili také dvě výstavy fotografií. Ve Velkém kině jsou k vidění soutěžní snímky diváků. Druhá výstava bude v prostorách obchodního a zábavního centra Golden Apple Cinema, lidé si tam mohou prohlédnout fotografie Milana Cahy z Indonésie.

Hosty zahajovacího večera budou traper a dobrodruh Martin Šóš, který strávil tři měsíce uprostřed divočiny kanadského Yukonu, cestovatel a zakladatel České asociace Route 66 Zdeněk Jurásek a fotograf a dobrodruh Milan Caha, tentokrát v roli ochránce tropického deštného pralesa.

Podobnou akci plánují také ve Valašských Kloboukách na Zlínsku, kde se v kině Svět uskuteční v pátek Filmový festival zimních sportů. Přehlídka se zaměří na extrémní lyžování, skialpinismus, zimní expedice a další adrenalinové sporty v mrazu, sněhu a ledu. Promítat se bude sedm snímků.

rwi